עמוד ראשי -   ציוד ועזרים -  בחירת פנס ראש

פנסי הראש הטובים ביותר

אחרי 3 שנים של בדיקה מתמדת של כל הדגמים החדשים, אתר the-wirecutter פרסם את דירוג פנסי הראש שלו. לנוחותכם, הבאנו פה את עיקרי הדברים, בתוספת התאמה לצרכי המטיילים הישראלים. לפני פרסום הרשימה הזו בדקנו ווידאנו כי אכן ניתן להזמין את הדגמים המפורטים לישראל, וכמו כן בדקנו כי המחיר בקישור שאנחנו נותנים הוא המחיר הכי זול בו ניתן למצוא את המוצר. במידה ומצאתם אפשרות לרכוש במחיר זול יותר, נא עדכנו אותנו ואנו נוסיף לכתבה.

מקום ראשון - Black Diamond Spot

פנס הראש האידיאלי הוא עדיין, כבר כמה שנים, ה-Black Diamond Spot. שום פנס אחר במחיר כל כך נמוך לא מאיר למרחק כזה ומחזיק כל כך הרבה זמן – שני גורמים קריטיים במידה ואתם מתכננים לקחת את הפנס לטיול ארוך. הוא יוצר אור לבן ואדום, שני הגוונים ההכרחיים עבור מטיילים, והפופולריות שלו ע"י מטיילים בכל רחבי העולם היא עדות לאיכותו.

אם אתה בדרך לשטח, ה-BDS הוא הבחירה האידיאלית מכיוון שהוא ייתן את המקסימום במה שאנחנו באמת צריכים (קרן אור ארוכה ובהירה, מחזיק לזמן ארוך) במחיר מאד סביר, למול כמה חסרונות שאינם באמת משמעותיים (איכות האופטיקה). הוא קל משקל וקל לאריזה, עמיד לאבק ומים ובעל אור אדום (לשימור ראיית הלילה של המטייל). יש בו עוד כמה פיצ'רים נחמדים כמו אפשרות לנעול את הכפתור (כך שלא ייפתח בטעות בתיק) ומנורה שמציגה את מצב הסוללות.

הפנס הזה אינו אידיאלי – הכפתור הבודד להפעלה וכיבוי קצת מעצבן וקרן האור לא מאוד ממוקדת (למרות שאנחנו לא מאמינים שזה הולך להפריע לכם - בטסטים שנעשו הפנס האיר בהצלחה בכל מיני תרחישים שונים ובהם סופת חול, שלג וכו' – אבל במידה וכן, שימו לב לבחירות הבאות בהן הפנס באיכות גבוהה יותר).
הכי טוב - Black Diamond Spot
בהיר, עמיד ומחזיק למשך זמן ארוך.
מציע שילוב אידיאלי בין מחיר ואיכות.
39.95$ באמזון

הבחירה הכי משתלמת – Vitchelo V800

אם הכפתור הבודד על ה-BDS היה קל לשימוש, אז שני הכפתורים שנמצאים על Vitchelo V800 (אדום ולבן) מהווים שיפור אפילו מזה. החברה עצמה היא לא כל כך מוכרת, ולכן מחירו הזול של הפנס, אבל הוא בהחלט מהווה אופציה מצוינת ושני הכפתורים השונים (אחד לכל צבע) מהווים יתרון גדול, שלא קיים בפנסים אחרים. איכות האור של הפנס הזה מאד טובה, וצוות הבדיקה ציין שהוא היה מאד קרוב להיכנס למקום הראשון בדירוג: הסיבה היחידה שהוא במקום השני היא רק בגלל שעוד אין עליו מספיק ביקורות, כך שקשה להתחייב על איכותו לטווח ארוך.
הכי משתלם – Vitchelo V800
כפתור נפרד לאור לבן ואדום הופך אותו לבחירה הכי טובה במחיר המשתלם.
15.99$ באמזון

Black Diamond Revolt - לטעינה חוזרת

אם אתם בעיקר עושים טיולים יומיים, האפשרות להשתמש בפנס אותו ניתן לטעון בזמן הנסיעה במכונית או במשרד היא יתרון גדול. הצוות בדק תשעה דגמים הכוללים טעינה חוזרת והמסקנה היא שה-Black Diamond Revolt הוא הבחירה הטובה ביותר מבחינת איכות ומרחק קרן האור. כמו כן, קיימת אפשרות להשתמש בסוללות AAA במידה ולא הספקתם או שאין לכם אפשרות להטעין את הסוללה הרב-פעמית, פיצ'ר שלא קיים בשאר הפנסים הנטענים. אין ספק שפנסים בעלי טעינה חוזרת הם העתיד של התחום. יחד עם זאת, בינתיים הטעינה לא מחזיקה לזמן כל כך ארוך, כך שאם אתם מתכננים לצאת לטיול של תקופה יחסית ארוכה מומלץ לבחון את האופציות האחרות.
Black Diamond Revolt
האפשרות לטעון את הפנס מחדש בחיבור USB מהווה יתרון למשתמשים לפרקי זמן קצרים.
59.95$ באמזון

Coast FL75 - איכות האור הכי טובה

מכל הפנסים שנבחנו, איכות האור הכי חזקה הייתה של Coast FL75. גם לדגם הזה יש כפתור נפרד לאור אדום ולבן, דבר המאפשר מעבר קל בין המצבים. הפנס מייצר אלומת אור עמוקה וחזקה, אבל כזו המסוגלת לגמור את הסוללה בזמן ממש קצר. יחסית לפנסים אחרים עם עוצמת אור כזו, ה-FL75 דווקא מחזיק זמן סביר: כ-12 שעות על אור נמוך וכשעתיים רצוף על אור גבוה – הרבה יותר מפנסים אחרים באותה הקטגוריה, וכל זאת באמצעות סוללות AAA. נקודה נוספת שחשוב לציין הוא שהפנס הזה טיפה כבר יותר מהבחירה במקום הראשון (ה-Spot).
Coast FL75
אור יותר חזק ואיכותי, אבל במחיר של חיי סוללה.
39.94$ באמזון

Shining body LED Headlamp

כל הפנסים שהוצגו לעיל מכילים את האופציה ליצירת אור אדום, אשר מאפשר שימור ראיית הלילה של המשתמש. מנגד, ניכר שגם ילדים נמשכים לפנסים המאפשרים יצירת אור אדום מסיבות אחרות, פחות פרקטיות – הם אוהבים לשחק עם זה ולדמיין שהם חייזרים. ולמה לא לתת להם? ה-Shining Body מאפשר את האופציה לאור אדום רגיל ואור אדום מהבהב, קל להפעלה ולשימוש, קל משקל ונמכר במחיר זול המאפשר אפילו קניה של אחד לכל ילד.
Shining body LED Headlamp
ילדים מתים עליו
מהווה אופציה זולה למשפחות
12.97$ באמזון