כל הזכויות שמורות © 2011                         
תנאי שימוש באתר       
יצירת קשר
עמוד ראשי - ציוד ועזרים - עזרה ראשונה

עזרה ראשונה בשביל ישראל:

עזרה ראשונה - ערכת עזרה ראשונה בסיסית היא דבר הכרחי כאשר יוצאים לשביל ישראל. ברור שלא צריך להיות חרדתיים יתר על המידה ולהחזיק בית חולים נייד על הגב, אבל חשוב להיות מוכנים לטיפול במקרי חירום, ולהקלה במידה ואפשר. ברוב חנויות הטיולים ניתן למצוא ערכות עזרה ראשונה קומפקטיות, שעל פי רוב מצוידות עם כל מה שתצטרכו, אך בהחלט אפשר (ומולץ) להכין ערכת עזרה ראשונה לשביל ישראל באופן עצמאי, על מנת לבחור רק את הפריטים ההכרחיים עבורכם ולארוז בצורה הקומפקטית ביותר. ציוד עזרה ראשוני בסיסי יכלול: תחבושת, תחבושת אלסטית, יוד או אלכוהול לחיטוי, קרם שיזוף, דוחה יתושים (מומלץ), מראה בלתי שבירה, פינצטה, משחה נגד שפשפות.

טיפ שחשוב לזכור - במהלך הרכבת הערכה (ובכלל, אריזת התרמיל) יש לקחת בחשבון כי כמות הציוד צריכה להספיק רק עד עצירת הצטיידות ולא למהלך כלל הטיול!

כדי לחסוך במשקל וגם להימנע מתזוזות של בקבוקי הפלסטיק בתוך התיק, אפשר לשים בשקיות קטנות את כדורי התרופה ללא אריזה, בתוספת פתק קטן המתאר את תכולת השקית.

ולסיום, כמה עקרונות שחשוב לשמור עליהם:
1. אתם במדינת ישראל, לא בהרי ההימלאיה. מה שאומר שבמקרה של מחלה או פציעה אתם כנראה תהיו תוך יום בבית ותוכלו לנוח שם. ציוד העזרה הראשונה שלכם צריך לאפשר לכם להגיע, ולא מעבר. בכל מקרה לא מומלץ לנסות להמשיך לטייל כאשר חולים.
2. קחו רק מה שאתם יודעים להשתמש בו. simple as that. כבר יצא לנו לראות מטיילים שסוחבים את חוסם העורקים מהצבא, אבל לא באמת ידעו להסביר מתי ואיך בדיוק הם הולכים להשתמש בו.. חבל על המשקל.
3. כל מה שתוכלו לאלתר בשטח - אל תסחבו על הגב. חולצה יכולה להיות אחלה משולש לחבישה וכד'.

היגיינה אישית - טיפ ראשון וחשוב - כנראה במהלך הטיול רמת ההיגיינה האישית הולכת לרדת, צריך לקבל את זה באהבה!
ציוד היגיינה אישי כגון סבון ומשחת שיניים יש להעביר לאריזות קטנות או לחילופין לקחת אריזות לקראת סיום.
אלכוהול לחיטוי הידיים (אלכו-ג'ל) אף הוא מוצר פופולארי בקרב מטיילי השביל ויש המביאים גם סבון קשה ואבקת כביסה. נייר טואלט - מומלץ להחליף במטליות לחות - יותר שימושי.

פנס ראש - לא בדיוק עזרה ראשונה, אבל יש חשיבות מכרעת לשימוש בפנס בזמן פעילות בשעות החושך, לצורך הימנעות מנגיעה בשיחים רעילים, חיות מזיקות וכד'.
אנחנו יכולים להמליץ על שימוש בפנס ראש אשר מאפשר שתי ידיים פנויות תוך שמירה על תאורה מלאה.
היכנסו לקריאת ההמלצה שלנו על פנסי הראש הכי טובים.

יש לכם טיפים נוספים שלא ציינו פה? מוזמנים לכתוב לנו בקבוצת הפייסבוק ונעדכן בעמוד!


אוכל ובישול
ציוד אישי
עזרה ראשונה
מפות