מידע כללי    |    מפת השביל    |    טיפים לרכיבה בשטח     |    סיפורי רוכבים     |    אודות     |    קישורים
שביל ישראל באופניים
מבית שביליסט
מפת השביל

שביל ישראל באופניים תוכנן אך טרם סומן במלואו. מקטעי השביל נבנו כך שהרכיבה בכל אחד מהם תהיה חד-יומית (בין 6-8 שעות) ותסתיים במקום שבו שירותי לינה ומים. עד כה הוכשרו וסמנו כ-300 ק"מ מתוך התוואי המתוכנן, בין מצפה רמון לאילת. את כלל המסלול ניתן לרכב בכ-8 ימים רצופים.
פירוט של מסלול הרכיבה ומפה אינטרקטיבית ניתן למצוא באתר הפרויקט. מצד שני, לאור הסטטוס הלא-סופי של המסלול, לא קיים מקור מידע מלא כגון ספר או מפה אחת אשר מרכזים את כל המידע. הדבר הכי קרוב שמצאנו הוא-

המדריך האדום לשבילים בישראל:
המדריך האדום לשבילים ארוכים בישראל הינו המדריך המוביל מסוגו בישראל. אלפי מטיילים נעזרו במהדורה הראשונה של המדריך בטיוליהם ברחבי הארץ. הכותבים טיילו לאורכם של כ-560 ק"מ על מנת להעביר את החוויה המיוחדת של כל שביל: מהחרמון ועד תאופיק וחוף האון. השבילים מתאימים להולכי רגל ורוכבי אופניים כאחד. עבור הרוכבים הותאמו מעקפים קצרים במקומות שבהם העבירות קשה. למשפחות בוצעה חלוקה לקטעים קצרים המתאימים לכל גיל. במדריך מידע רב על אתרים, היסטוריה, מורשת, גיאוגרפיה, גיאולוגיה ועולם החי והצומח. לכל המסלולים יש תיאורי דרך מפורטים ופרופיל גובה / מרחק שימושי. המפות במדריך נותנות מענה מלא ומדויק לכל צורכי הניווט בשבילים. בנוסף, מצורף מידע חיוני למטייל על מקומות לינה בשטח, אכסניות, מלאכי שביל, שעות פתיחה של צרכניות ואתרים מומלצים לביקור לאורך הדרך.

15% הנחה מיוחדת לגולשי שביליסט - לחץ לפרטים נוספים

ספר שביל הגולן

דו"ח שביל ישראל באופניים:
ככלל, כמעט ואין ספרות בעברית אודות בנייה ותחזוקה של שבילי אופניים בשטח. צוות הפרויקט הפיק את הדו"ח הראשון של השביל, אשר מהווה עד היום את מקור המידע היחידי בערך שקיים בעברית. מזהירים מראש - המידע מאד טכני - אז מומלץ רק למרחיקי לכת..